Jen myšlenky

Filmy

10. dubna 2018 v 17:53 | Sája
Zažili jste někdy ten pocit, když jste se zamilovali do filmu a ani jste nevěděli jak skončí? Pokud ne, doufám, že se vám to někdy povede, mně se to stalo již mockrát , ale hlavně s jedním.
Poprvé jsem se na ten film koukla před rokem 4.4.2017 v letadle v angličtině, když jsme letěly s babičkou do Afriky, tý jo ten čas letí.
Absolutně jsem neměla tucha o čem by mohl být, jak vlastně skončí, ale nevadilo mi to, i přes to jak moc nesnáším překvapení, tenhle mě překvapil a okouzlil zároveň , samozřejmě, kdybych si přečetla knihu na jejíž námět byl natočen, absolutně bych ten film odepsala, proto to neudělám.. Nemohla bych si to udělat..
Myslíte, že je normální (u mě tento pojem berte s malinko větším nadhledem) brečet už od začátku filmu, jen proto, že vím , jak skončí ?
Nevím , ale jsem z toho dosti zmatená...
Jistě ho spousta z vás viděla a kdo ne, mohu vřele doporučit..
A abych nezapomněla - Me before you.

Motivace?

8. dubna 2018 v 18:20 | Nora
Jednou se mě nějaká holka zeptala , jaká je má motivace, v první chvíli jssem neměla nejmenší tušení , co jí na to odpovědět, sama jsem totiž netušila, co ještě na tomto světě dělám, proč už jsem se dávno nevytratila. Nakonec jsem jí onu žádanou odpověď dala : ''Sliby, kterè jsem dala a myslela je zcela upřìmně.''

Je to vcelku vtipná odpověd, tedy alespoň teď, v tomto čase, ve zpětném pohledu, odpovídala jsem na to v den, kdy se Haru a Princezna pohádaly, možná pár dní po tom , na tom už nesejde, ale když už nad tím tak přemýším je to pravda, je to jedna z těch důležitých motivací k mému neživotu. Ano jsem neživá ... Což také není související kapitola. Napsala jsem to proto, aby si Princezna uvědomila, co za chybu udělala, když to mezi námi ''ukončila'' ale, teď ? teď je mi jasné, že já udělala tu chybu, že jsem nechala haru a Sáju se dál snažit a podporovala jsem je v tom. Ale i přes to vechno, stále ty slyby platí, jelikož to byly neporušitelné slyby, které když bych porušila by mě připravily o moji dlouhověkost. Nakonec to stejně dopadne všechno jinak, Prostě jsem se právě sekla nad touto starou odpovědí.
A kdybych se nad novou odpovědí měla zamyslet znovu a více do hloubky, bylo by to jasné, mojí motivací je Haručino a Sájino štěstí, čímž je naše hybridní opice. Takže stručně a jasně - udržet si ho při životě.

Why ? n.o.

8. dubna 2018 v 17:58 | Haru
Proč to dělàme? Proč ubližujeme?
Proč si nenechàme poradit, když něco udělàme špatně od lidì, kteřì tomu rozumì vìc, jak my? Proč dělàme špatnà rozhodnutì? Proč způsobujeme bolest ostatnìm i sami sobě?
Proč? Otàzka, kterou si klade spousty lidì, ale jen màlo z nich znà spràvnou odpověď.
 
 

Reklama