Budoucnost

Práce či život?

5. října 2018 v 17:26 | Sája

vyber.: 1) malý plat, práce by tě bavila 2) velký plat, práce by tě nebavila


1.. Víte, ono je super mít hodně peněz a občas je to i lepší, ale vážně, život není o penězích. Chápu tahle hláška se už asi zajídá, ale je to pravda, pro lidi, kteří chtějí být opravdu štěstí, peníze nemají zdaleka takovou váhu, jakou u nich má tělesné i duševní pohodlí. Samozřejmě, že by se všem líbilo mít obojí, ale život není sen, je to boj a není tak úplně ke všem férový. Já osobně opravdu dávám přednost tomu pohodlí, kdyby ne, tak teď místo psaní této odpovědi jsem ve fabrice sedřená jako kůň, protože jsem na tu práci byla až moc dobrá a měla bych na účtě za dva týdny místo 3000 asi 10000, ale já dám přednost sobě, svému jak duševnímu tak převážně fyzickému zdraví. Je to asi na palici, já vím, ale já jsem já a nehodlám se nechat zničit, jen protože potřebuju peníze, opravdu ne. A navíc, dělat v životě dlouhodobě v práci, kterou bytostně nenávidíte , je jedna z věcí, která vám především ničí život a sociální vztahy. Je to hodně zajímavá myšlenka, když si vezmete v potaz, kolik rozvodů se v této době dělá jen kvůli tomu, že lidé nejsou schopni riskovat ztrátu práce, kterou opravdu nemají rádi jen proto, že chtějí ty peníze, jaké za ni dostanou. Mnohdy si ani neuvědomují, že práce je dost, je jí dost, stačí hledat a snažit se. Znám spousty dospelých párů, kterým manželství nevydrželo ani pár let, protože si našli práci, jen aby měli peníze, ale k čemu jim potom ty peníze budou, když chodí z práce večer unavení a strhaní, nic se jim nechce, nudí je život, nebaví je to, neusmívají se a nejraději by jen spali, protože je to tak psychicky náročné, že to nezvládají, bývají kvůli tomu příliš výbušní a není s nimi rozumná řeč. Já vím, že každý má svoji chvilku, kdy mluvit nechce a nechce nikoho vidět, protože má plné zuby lidí už jen z práce, tak na co se jima bude zaobírat ještě doma? Je to pitomina, protože když se to děje několik let, je chyba jinde. Ano, obě možnosti mají dost nevýhod, ale co berete jako větší nevýhodu? Jste nevyspalí, nemáte náladu, netěšíte se na nic jiného než postel . Nebudu rozvádět i téma sexu, protože to je individuální, ale když ani o tohle nestojte, jen protože jste unavení z práce není to dobře. Mám pocit, že jsem se do toho už moc zamotala a píšu pořád dokola to samé.Tímto jsem jednoduše chtěla napsat, že pokud nejste vyloženě skrblík, dá se dojít ke štěstí i s minimem a žít s tím spokojený život beze stresu a negativ. Snad se nad tím alespoň zamyslíte do větší hloubky než bývá zvykem.

To bude dobrý - jo?

9. září 2018 v 23:35 | Haruko
Páni, poprvé se vyyjadřuji k tématu týdne a zrovna je takové dobré k zamyšlení.
Však si vemte, kolikrát za život člověk tuhle nehoráznou lež uslyší? Ano, zdá se jako naprosto nevinná a obyčejná věta, ale je to snad jedna z největších lží v dějinách lidstva.

Konec léta- hurá

3. září 2018 v 16:09 | Sája
První školní den. Je neuvěřitelné, že pro mě je to první den svobody.
Myšlenky mi proudí vrchem spodem, nevím, co bych měla dělat. Tak jsem tu, v posteli kamarádky, která vedle mě spí po prvním školním dni v prváku xd prý '' jsem strašně unavená, nech mě spát'' a přitom jsem to já, kdo kvůli ní skoro nespal :D to je tak, když usnete ve 4 ráno a v 5 ji musíte budit. Tak už mi tu pár dlouhých hodin spí a já neustále přemítám v hlavě, co bych měla dělat. je to jiné, muset si začít uvědomovat , že už nejste student, že už za vás nikdo nic neudělá, že vám učitelé nebudou dělat poskoky. Mnohým lidem ve škole se zdá, že kantoři jsou svině a v tom to je, je to naopak, žáci jsou svině, které si neváží těch možností . Všichni si stěžují, jak musí udělat úkol nebo něco přečíst, ale nikomu nedochází, že pokud nechce skončit jako socka na pracáku na dávkách, musí pro to něco dělat, nemyslím tím, že by se musel učit, ale jestli si člověk chce vydělat alespoň nějaké peníze, musí něco dělat, v práci to nebude tak, že mu řeknou ať to udělá a když to neudělá, v principu nic se nestane, tam půjdou peníze z výplaty dolů a čím častěji se to bude dít, tím bude vetší hrozba výpovědi, třeba taková hodinová výpověď , věřte mi, to nechce nikdo zažít, nebo okamžitý vyhazov, to už si jen tak práci nenajde. Většinou se zaměstnavatelé ptají předchozíczh zaměstnavatelů jací pracovníci byli apod. a pokud jim řeknou/ napíšou jací byli, neškrtnou si. To i propuštění vězni to mají jednodušší :D A tak bch chtěla poradit studentům, kteří si jen slepě stěžují, na to co mají, aby to nedělali, protože později to mít nebudou a bude jim to chybět. V této době nikddo nevidí, že nám stát platí jakožto studentům pojištění a podobné hlouposti, kdybyste si spočítali veškeré výdaje, jaké váš život stojí, raději si hodíte mašli, než abyste byli ochotni to za sebe platit, zkuste se zamyslet, máte ty ubohé stížnosti, jak je celý život puberťáka nahovno, zapotřebí?

PoMOc? Jak?

18. června 2018 v 11:02 | Bohyně;Sája;Haru;Nora
Jak jen začít.. Je tu jedna naprosto obdivuhodná osoba, které bych ráda pomohla, jenže jak jí pomoct, dokud nezjistím, zda o to opravdu sama stojí? Neznám ji osobně, ale brzy ji poznám. Je milá... Zlomená, ublížená. V sobotu se s ní poprvé setkám.. Je o několik let mladší jak já, chtěla bych se s ní skamarádit. Ale , jak zamezit jejímu strachu bolesti? Má krásnou duši.
Kdybyste viděli nějakou z jejích kreseb, také byste ji obdivovali.
Proč se jí děje to,, co se jí děje ?
Vím jaké to je, dělo se mi to také a kladla jsem si ty samé otázky.
Pomalu ale jistě jsem se potápěla až k samému dnu.
Jak bych mohla zabránit tomu, aby se to stalo jí?
Snažím se , usilovně bojuji, abych pomohla co nejvíce stvořením..
Nejsem však tak příliš silná, abych to dokázala, když však nejsem ani schopna zachránit sama sebe.
- Haru
oka.... tak fajn, ano bojím se taky, ale nač stresovat kvůli něčemu tak banálnímu ? Je to jen osoba, jako každá jiná, co kdyby se odhalilo, že si na všechno jen hraje ? co kdyby jsme zjistily, že není opravdu nemocná a snaží se být zajímavá, proč e o to vůbec zajímáš ? Proč se zajímáš o kohokoli krom sebe ? nepřijde ti to zbytečné? -
-Nora
A dost, nemyslíš. že to malinko přeháníš ? obě ? Uklidníme se a začneme uvažovat logicky.. Je očividné, že si na nic nehraje. Jen Hledá oporu a důvod proč tu zůstat, bojí se, bojí se, že je zbytečná.. Tak proč jí neukázat opak?
Je důležitá už jen z jednoho prostého důvodu..
Její texty a kresby jsou věci, které nás nutí chtít zůstat na hladině, nad ní, jen abychom se nepotápěly. Vložte do toho trochu srdce , přeci nejsme sobecké, zkuste si vzpomenout si, jaké to bylo pro nás?... Nebo už jste zapomněly? Haru víš, co myslím.. Tohle rozsekávání vás dvou je nezábavné, radši nasadíme úsměv a s jeho pomocí ho vykouzlíme na jejích rtech.
- Sája(věčný optimista)
Takže, ,nemám moc , co bych dodala, jelikož jste absolutně odbočily od tématu.. Jen uvědomte si, že není naše povinnost zachraňovat bezmocná stvoření, je to jen čistě náš chtíč. I Nora ví o čem to je. Všechny jsme si to zažily, Nebýt Krále, nebyly bychom tu, takže si užíváme a zachraňujeme, jak ale zvládnout záchranu Panenky? když jsme nedokázaly pomoci princezně ? nechte to být. Uvidíme, co se bude dát dělat a co se bude dít.
-Bohyně.

Zmatek

21. května 2018 v 12:16 | Haru
Přemýšlíte také nad zmatkem , jaký nám přináší budoucnost?
Nebojíte se toho ?
Já umírám strachy, i když přežívám vlastní smrt. Nechápu to.
TY hlasy v hlavě mi napovídají, co bych měla udělat, nevím, zda je to správné, ale vždy, co mi řekli , byla pravda .
"jsi ošklivá, vymýšlí si; opustí tě, zapomene na tebe; zničí tě; ostříhej si vlasy , budeš ošklivější; pořež se, uleví se ti ; zamkni se , zhasni a zatemni, mlať do zdi, nebudeš se tolik bát;" a podobně, pořád mi něco říkají , ale teď je to jiné, chtějí abych ukončila svoji dlouhověkost a já se bojím, bojím se, že něco z toho , co mi říkají opravdu udělám, že jednou to všechno skončí.
Mluví, i teď v tuto chvíli, začínají zvyšovat hlas , protože chtějí , abych to udělala , ale já nechci !!!
Nejde to jinak , než sebeublížením?
Bolest.. ta mi pomůže, proč ? nebudu je vnímat ..
Klepu se, je mi snad zima ? ne..
co se to děje....
 
 

Reklama